Wieś położona w gminie Przybiernów powiatu goleniowskiego. Po raz pierwszy wzmiankowana w 1225 roku kiedy wymieniono rycerza Mikołaja z Buka(Nicolaus auf Bӧck). W połowie XIII wieku staje się własnością rodu von Plӧtz, która stawia tutaj zamek. Pod koniec XIV wieku w posiadaniu rodu von Flemming, stając się ich jedną z najważniejszych siedzib rodowych. Posiadali majątek do 1945 roku. W 1401 roku wieś należy do Kurda von Flemming. W 1466 roku dobra odziedziczył Hans von Flemming. W 1472 roku mowa jest o Christianie von Flemming-Panu na zamku w Buku(in castro Bocke). Na początku XVI wieku wieś należała do Heinricha von Flemming, w połowie do Caspara von Flemming. Po jego śmierci dobra dziedziczy jego syn, Richard von Flemming, drugi syn Heinrich przejął Świerzno. W 1592 roku właścicielem wsi jest syn zmarłego Richarda, Kasper von Flemming. W 1594/95 mowa jest o 3 siedzibach rycerskich na terenie wsi. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końca XVIII wieku. W 1643 roku wieś posiada Richard von Flemming, który zakupił Łęgno, Kłodzino i Leszczno. Kolejnym dziedzicem dóbr jest syn Richarda Adrian Heinrich von Flemming. Umiera w 1689 roku. Dobra dziedziczą jego dwaj synowie: Eduard Bogislav von Flemming i Caspar Sigmund von Flemming(+1758). Od 1770 roku własność Juliusa Friedricha Wilhelma von Flemming z Maciejewa. Umiera w 1837 roku. Majątek przejmuje syn, Thamm Wedigge Ernst Friedrich von Flemming. W latach 1851-1863 dobrami zarządzał jego bratanek Thamm Wilhelm Julius Albert von Flemming. W połowie XIX wieku mowa o trzech majątkach w Buku A, B i C. Wszystkie były w rękach rodziny von Flemming. W 1870 roku dobra liczyły w sumie 2897 mórg ziemi a w 1879 roku 2588,25 ha ziemi. W 1884 roku dobra obejmowały 741,35 ha ziemi. W latach 1896-1939 właścicielem dóbr był syn Wilhelma Juliusa Alberta, Kurd hrabia von Flemming. W 1910 roku majątek liczył 742 ha gruntów a w 1928 roku 661 ha gruntów. Po 1945 roku własność Skarbu Państwa. Na terenie majątku utworzono PGR istniejący do lat 70-tych XX wieku.
BUKOWE ZAMKI
Na terenie wsi znajdowały się dwa zamki: zbudowany przez rodzinę von Plӧtz zamek B, położony na zachód od kościółka w okolicy parku krajobrazowego oraz zamek A zbudowany przez rodzinę von Flemming, położony w południowo-wschodniej części wioski na małym zalesionym wzgórzu.
ZAMEK B
Nie ma dokładnej daty zbudowania zamku przez rodzinę von Plӧtz ale już w 1380 roku brak informacji o rodzinie von Plӧtz. Prawdopodobnie nie byli już mieszkańcami wsi. Sam zamek zbudowany był na planie kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem, całość otoczona była murem oraz fosą.
ZAMEK A
Położony na wzgórzu zamkowym obszar miał kształt wydłużonego owalu. Składał się z zamku otoczonego murem, z budynkiem bramnym w postaci wieży. Całość otoczona była fosą. W 1587 roku zamek został opuszczony, w XVII wieku pozostawał już ruiną.
DWÓR RYGLOWY
W połowie XVI wieku rodzina von Flemming rozpoczęła budowę nowej siedziby na północny-wschód od starej siedziby rodu von Plӧtz. Był to budynek ryglowy, dwukondygnacyjny, zbudowany na planie litery L, podpiwniczony. Nie zachował się. Prawdopodobnie rozebrany przed 1939 r.
DWÓR PÓŹNORENESANSOWY
Fundatorem dworu jak wskazuje tablica był Ernst Friederich von Flemming oraz jego żona Elsabe Katharina von Mellin. Jest to budynek dwukondygnacyjny, zbudowany na planie prostokąta, podpiwniczony, kryty dachem mansardowym. Kilkakrotnie przebudowywany. W sąsiedztwie park krajobrazowy o powierzchni 9,0 ha. W 1990 roku przekazany Książnicy Pomorskiej im. St. Staszica w Szczecinie. W latach 2005-2006 remont elewacji dworu z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej.